PROFESIONÁLNÍ ČISTĚNÍ ZUBŮ METODOU AIR FLOW ONE 

Chceme Vám představit přístroj, který máme nově v ordinacích u našich dentálních hygienistek. Minimálně invazivní a maximálně účinný AIR-FLOW ONE od EMS. S novou koncovkou MAX, která tolik nerozptyluje částice, je tedy hygieničtější a také tišší. Tento přístroj odstraňuje biofilm(plak), pigmentace a čerstvě kalcifikovaný zubní kámen. Současně čistí a leští. Navíc teké čistí dásňový sulkus do hloubky až 4 mm. Současně je AIR-FLOW rychlé, efektivní a komfortní pro pacienta. Toto ošetření může proběhnout u všech pacientů včetně dětí.Při požití AIR-FLOW lze použít dva typy prášků. AIR-FLOW classic, kdy účinná látka je bikarbonát sodný a nebo šetrnější EMS prášek plus s erytritolem. Také můžeme nově nabídnout ošetření parodontálních kapes pomocí tohoto přístroje. Speciální jednorázová koncovka, která odstraňuje biofilm v kapsách až do 9 mm kolem zubů a lze využít také kolem implantátů. Využívá se jako následná terapie parodontitidy. Pro Vás pacienty vyšší level ošetření a větší pravděpodobnost úspěchu při léčbě tohoto onemocnění. Dnes AIR-FLOW už není pouze estetická záležitost, ale především terapeutická. Neváhejte se objednat na ošetření tímto novým přístrojem. Budeme se s Vámi těšit na novou spolupráci.

Martina, dentální hygienistka

.....................................................................................................................................................................................

Přístrojem AIR FLOW ONE, zuby bez ložisek tmavých skvrn.
Dokonalý a sebevědomý úsměv bez zažloutlých a zčernalých zubů získejte pomocí šetrného postupu pískování zubů metodou AIR FLOW. Jde o mechanický princip založený na velmi jemném pískování a leštění zubů. Pískování odstraňuje pomocí mikročástic jedlé sody nebo glycínu, hnaných proudem vzduchu a vody usazeniny z povrchových částí zubu.
Pacienta tento zákrok nijak nezatěžuje a není nepříjemný. Hlavní výhodou AIR FLOW je, že odstraníme pigmentace i z mezizubních prostor, které nejsou běžným způsobem ošetření dostupné.
Za zabarvení zubů mohou některé naše činnosti jako je kouření, pití kávy a čajů, pití červených vín, příjem barevných dochucovadel apod. Spousta lidí, ačkoliv si zuby pravidelně čistí je nemají bílé. Na zubech vznikají tmavé až černé skvrny, které nejdou dobře odstranit. Tyto pigmentace způsobují již zmíněné různě barevné potraviny v kombinaci s nedostatečnou ústní hygienou. Ošetření AIR FLOW většinou předchází odstranění zubního kamene ultrazvukovým přístrojem. Po pískování vždy následuje výživa povrchu skloviny fluoridovým preparátem, který zajistí ochanu před bakteriemi způsobujícími kaz a zpomalí opětné pigmentování zubů. Lze také doporučit pastu s obsahem enzymů, které mají schopnost pigmenty rozpouštět a tudíž se tolik neusazují..


PÍSKOVÁNÍ ZUBŮ METODOU AIR FLOW ONE

Metoda pískování zubů, odstraní se i ty nejdrobnější pigmentace pomocí bikarbonátu sodného nebo glycínu. Nová a velmi šetrná metoda získání přirozené bělosti zubů.
K čemu přístroj slouží a na jakém principu pracuje?
Velmi příjemně odstraňuje vnější pigmentace na zubech.
Jedná se o trysku, kudy proudí voda , vzduch a různě ochucená média, která velmi dokonale a hlavně šetrně zuby zbaví nežádoucích pigmentací a tím dosáhneme dokonale hladkého povrchu zubů.
Co nám zuby pigmentuje a jakou barvou?
chromogenní bakterie: žlutá, zelená, černá, oranžová
potraviny a nikotin: čaj, káva, lékořice, koření, tabák, koření (např. kari)

  • chemické látky: chlorhexidin - černá, hnědá
  • před fluoridací zubů - zvýšení účinnosti fluoridů
  • lokální fluoridaci fluoridačním gelem o různých příchutích po dobu 4-5 minut.

Kdy tento systém používáme? před diagnostikou fisurového kazu sondou a DiagnoDentem před zhotovením výplní, korunek před bělením zubů před ortodontickou léčbou před pečetěním fisur čištění v oblasti implantátů. 

A co si dopřejeme po opískování? Lokální fluoridci o různých příchutích po dobu 4 - 5 minut.