ANDREA MAHDALÍKOVÁ, DiS.

Vystudovala jsem Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť a poté Vyšší odbornou školu zdravotnickou v Brně v oboru Diplomovaná dentální hygienistka. Po absolvování této školy jsem v rámci projektu Erasmus+ odcestovala na čtvrt roku do italské Florencie, kde jsem nasbírala cenné praktické zkušenosti. Jelikož se obor dentální hygieny dynamicky rozvíjí, potřebuji držet krok s novými poznatky. Proto je pro mě v Aldentě velmi důležité neustálé vzdělávání formou různých kurzů nebo webinářů.

Na práci dentální hygienistky mě baví rozmanitost práce, protože každý pacient je jedinečný a vyžaduje individuální přístup.

Během návštěvy věnuji dostatek času výběru vhodného kartáčku, instruktáži techniky čištění, výběru správných velikostí mezizubních kartáčků a dalších prostředků na míru, protože více než samotná profesionální dentální hygiena je důležité, aby si pacient uvědomil, že odchodem z ordinace péče o zuby nekončí, ale teprve začíná. Je důležité vzít zodpovědnost za své zuby a zdraví do svých rukou, jenom tak je možné předejít vzniku zubního kazu, zánětu dásní nebo obávaného strašáka - parodontitidy (lidově paradentózy).

Tak už máte objednaný svůj termín na dentální hygienu?