DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

   Speciální program pro dětské pacienty:
  Prevence a komfort pro děti a i rodiče

  / bez stresu, kazů a jejich následků pro budoucnost /

  1. Pravidelné kontroly uzubního lékaře / 1x za 5 měs./ - hradí pojišťovna

  2. Vyšetření laserem - Diagnodentem - přístroj pomocí lserového paprsku zhodnotí stav zubních dásní a výsledek se zobrazí v podobě čísla na displeji (vyšetření je bezbolestné)

  3. Instruktáž v ordinaci dentální hygieny / pomůcky ústní hygieny, pasty s fluoridy atd. /

4. Testováním sliny prokážeme sklon k vyššímu výskytu zubního kazu

5. Prevence vzniku kazu: profesionální fluoridace v ordinaci DH 1x - 4x ročně

6. Výživový protokol ukazující na skryté nebezpečí v přijímané stravě

7. Pečetění fisur v kombinaci s Healozonem jako prevence vzniku kazu / ozón ničí všechny bakterie 

8. Bezbolestné ošetření vznikajícího kazu Healozonem - změklé zubní tkáně znovu mineralizující (progrese kazu zastaví) - vhodné zejména u malých dětí

9. Souvislost vztahu onemocnění v dutině ústní dětí a jejich rodičů / genetická výbava /

10. Včasné odhalení ortodontických vad a odeslání ke specialistovi


OŠETŘENÍ V PREMEDIKACI

Má Vaše dítě panický strach ze zubařského křesla? Nevíte, jakým způsobem ho přesvědčit, aby poslušně otevřelo pusu a nechalo se ošetřit?

V takovém případě je vhodné nechat dítě tzv. premedikovat (sklidnit za pomoci léčiva).

V premedikaci lze ošetřovat nespolupracující pacienty - zejména malé děti, mentálně postižené pacienty nebo i pacienty s dávivým reflexem.

Na naší klinice používáme k premedikaci midazolam. Je to krátkodobě působící léčivo z řady tzv. benzodiazepinů - nástup účinku je rychlý, má vysokou účinnost a nízkou toxicitu. Po podání léčiva je pacient zklidněný a další výhodou je, že si na zákrok nebude pamatovat (účinná látka potlačuje nepříjemné vzpomínky na výkon).

Léčivo se u nás podává ve formě zředěného injekčního roztoku (dle váhy dítěte), který pacient vypije 30 minut před zákrokem. Doba působení je cca půl hodiny až hodinu - dítě je pak pod dohledem lékaře ještě 1 až 2 hodiny po zákroku (sedí v čekárně) a v den zákroku je nutné dodržet klidový režim.

Je si potřeba uvědomit, že reakce dětí na premedikaci může být rozdílná - působící faktory: strach, únava a pod. Rodiče by se měli pokusit dítě před výkonem co nejvíc sklidnit.

Stáva se i to, že děti, bohužel, po podání léku někdy na křesle pláčou, jsou mrzuté, unavené, světlo a zvuky vrtačky na ně působí rušivě.

Někdy může dojít k tzv. paradoxní reakci na léčivo, kdy je dítě naopak agresivní . Pokud dojde k téhle situaci, lze provést jenom jednoduchší zákroky - t.j. extrakce zubů. Zhotovění výplně vykonat za tyhle podmínek nelze.

Ne všechny děti jsou vhodní adepti na ošetření v premedikaci - sklidňující účinek midazolamu záleží na vícero faktorech - váha,věk, spolupráce, psychomotorický vývoj a pod. V nepříznivých případech doporučujeme spíš ošetření v celkové narkóze (uspání).

Cílem premedikace je zabezpečit Vaší ratolesti při ošetření co největší pohodlí a omezit strach na minimum. Nebýva to zřídka, že se dítě na další "vyhánění červíků a vytahování špatných zoubků pro zoubkovou vílu" dokonce i těší a pak to můžeme zvládnout už i bez premedikace.