BĚLENÍ ZUBŮ

BĚLENÍ ZUBŮ

chemický proces, neinvazivní estetické ošetření, které dokáže změnit barvu zubu až
o několik odstínů. Ve stomatologickém centru Aldenta si můžete také dopřát profesionální vybělení zubů přímo od dentální hygienistky.

Aby bylo bělení učinější a výsledku si všimlo Vaše okolí hned na první pohled, je důležité absolvovat klasickou návštěvu u dentální hygienistky. Je důležité zuby vyčisti od zubního kamene, povrchových pigmentů a zkontrolovat, zde jsou zuby zdravé a vhodné k bělení.

Naše stomatologická klinika nabízí jak ordinační, tak domácí bělení zubů. Ordinační bělení je možné provést pomocí gelu. Nově nabízíme laserové bělení, kde je bělení bělící proces urychlen působením laseru.

NOVON ® je nová bělící směs, která poskytuje lepší výsledky bělení během méně času na ošetření. Je to proto, že technologie - sestávající z peroxidu vodíku, močoviny a tripolyfosfátu sodného - využívá inteligentní akceleraci pH, aby podpořila uvolňování perhydroxylových iontů. Zatímco gel udržuje stabilní pH 6,5 ve svém neutrálním stavu, přeskočí do alkalického rozsahu s pH nad 8,0, jakmile se aktivuje (kontakt se slinami). To znamená, že zuby mohou být běleny už od pouhých 30 minut denně.
Bělení funguje zevnitř ven. Někteří lidé si myslí, že se bělí pouze sklovina. Povrchové zabarvení během procesu oxiduje také, nicméně pigment se nachází v dentinu. Bublinky kyslíku pronikají tubuly a oxidují pigmentaci uvnitř zubu. Když se světlo odráží skrze sklovinu, zuby se jeví jako světlejší protože dentinový pigment je zesvětlen. Žluté odstíny se bělí jednodušeji než šedé / hnědé, protože tyto skvrny jsou obvykle vnitřní a mohou být důsledkem léků, jako je tetracyklin. Tyto skvrny mohou být běleny po delší dobu. Dobrým ukazatelem toho, jakého odstínu zesvětlení lze dosáhnout, je pohled na bělmo očí.                V ordinaci nyní nabízíme 6% peroxid vodíku, kdy doba bělení v ústech trvá pouze 30 - 60 minut.