BĚLENÍ ZUBŮ LASEREM

Nyní můžeme nově nabídnout našim pacientům šetrné bělení pomocí laseru. Výsledkem je vyběleni zubu o 6 až 12 odstínu dle barevné stupnice VITA.

Ordinační laserové bělení je kontrolovaná aplikace bělící látky na zuby. Látka proniká do povrchu zubu, kde reaguje a rozkládá usazené pigmenty.

Při bělení se používá bělící gel v kombinaci s působením diodového laseru s vlnovou délkou 980nm. Laser aktivuje bělici prostředek přes speciálně upravený násadec. Vysokou energií laseru se několikanásobně zvýší a urychlí bělící efekt.

Bělici gel je možné použití v případech kdy je požadováno bělení jednoho nebo několika zubů. Míra bělení u každého pacienta je individuální.

Při bělení jsou dásně izolované speciální pryskyřicí, aby nedošlo ke kontaktu bělícího prostředku a dásně. Po nanesení bělícího prostředku se proběhne aktivace pomocí laseru. Aktivovaná bělící látka se nechá na zubech působit po dobu 10 - 15 minut. Po bělení je aplikován na zuby desenzibilizační gel a následuje fluoridace zubů

Aby nedošlo k zabarvení zubů, je nutné po bělení zubů dodržovat tzv. bílou dietu", to znamená vyhýbat potravinám a nápojům s vysokou koncentrací barviv (červené víno, káva, čaj atd.), aby nedošlo k opětovnému zabarvení zubů

Aby bylo dosáhnuto co nejlepšího výsledku, je vhodné ordinační bělení vhodné zkombinovat s domácím bělením. Při domácím bělení se aplikuje bělící gel do tenkých individuálně zhotovených plastových folií.

Před bělením je nutné absolvovat návštěvu u dentální hygienisty.